Nejlepší aplikace pro správu osobních financí pro iPhone

Jak jsme si řekli v článku o Cash flow managementu, nejdůležitějším prvkem správy osobních financí je poznání, odkud pochází naše příjmy a co tvoří jakou část našich výdajů. To je dnes díky aplikacím na chytré mobilní telefony snazší než kdy jindy. Do smartphonů a tabletů se začíná soustřeďovat stále více a více našich činností a to zejména díky stále lepším a vyspělejším aplikacím. Mezi velký trend poslední doby patří právě aplikace pro správu osobních financí. A my si v tomto článku představím pár z nich.

Mint.com

Mnoho lidí má vícero účtů a stejně tak i jejich výdaje odchází z několika účtů (typicky třeba osobní účet a podnikatelský účet). Takoví lidé tedy potřebují komplexní aplikaci, která jim umožní sledovat finance napříč všemi jejich účty. Aplikace Mint umožňuje sledovat pohyby peněz, tvořit rozpočty a spravovat peníze z několika bankovních účtů a to vše z jednoho místa. Můžete si přidat účty z různých bank, půjčky, kreditní karty či různá spoření. Tato aplikace z nich automaticky vytáhne potřebné informace a data a provede kategorizaci transakcí. K dispozici je mnoho různých přehledů, sumarizací, grafů a žebříčků. Můžete také nechat Mint aby Vám upravil rozpočet podle aktuálních útrat. Kromě toho si můžete také nastavit upozornění o nutnosti zaplatit účty, díky čemuž se můžete vyhnout zbytečnému penále atd.

Spendee

Spendee je aplikace českého původu. Jedná se o jednoduchý sledovač osobních financí, který umožňuje zaznamenávání transakcí na denní, týdenní či měsíční bázi. Aplikace nemá příliš mnoho funkcí a nastavení a kategorizace plateb se omezuje na kategorie jako auto, cestování, účty apod. Pak stačí zadat částku kterou jste přijali nebo naopak zaplatili a je hotovo. Díky funkci graf můžete zjistit, kde utrácíte zbytečně moc a kde byste měli začít šetřit.

Level Money

Pokud Vaše požadavky na aplikaci pro osobní finance jsou někde mezi potřebou trackovat více účtů a touhou po jednoduché aplikaci bez přehršle zbytečností, Level Money je to pravé pro Vás. Uživatelům umožňuje přidávání několika účtů z mnoha nejrůznějších bankovních institucí. Aplikace rychle a automaticky detekuje příjem a fixované pravidelné výdaje, takže můžete rychle vidět svůj měsíční rozpočet. Je to jako počítání kalorií když držíte dietu 🙂

Komentáře