Jak vybrat nejlepší spořící účet

Lidé si obvykle zřizují spořící účty protože si chtějí dávat stranou peníze na finančně náročnější záležitosti, jak je třeba luxusní dovolená, auto, dům atd. nebo zkrátka jen mají přebytek peněz a chtějí je tak chránit před inflací. Spořící účty jsou řekněme středně dobrým způsobem, jak šetřit své peníze a zároveň je rozmnožovat. Většina bank má mezi svými produkty i spořící účty, není ale lehké se v nabídce jednotlivých finančních ústavů zorientovat a vybrat tak ten nejlepší spořící účet. Proto jsme sepsali pár rad a tipů, jak při výběru postupovat.

Ze všeho nejdůležitější je rozhodnout se, jaký je vlastně Váš cíl. Určete si tedy svůj cíl a na základě toho se rozhodněte, jaký typ spořícího účtu si otevřete. Asi nejdůležitějším parametrem spořícího účtu je úrok. Samozřejmě budeme chtít co možná nejvyšší zúročení našich prostředků, takže čím vyšší úrok, tím se naše finance budou rychleji množit a tím dříve dosáhneme stanovené částky.

Rozhodněte se, jak dostupné chcete mít své prostředky. Jestli je chcete mít kdykoliv k dispozici nebo Vám nevadí že budou až do dosažení určité mety (určité částky nebo i časové) pro Vás nedotknutelné. Nabídky spořících účtů se totiž liší i v tomto.

Udělejte si průzkum mezi nabídkami spořících účtů od jednotlivých bank a porovnejte je. Nezapomeňte vzít v úvahu minimální a maximální velikost vkladu, požadavky na bilanci účtu, případné penalizace za výběry, poplatky za převod peněz na jiný účet a celkově poplatky za vedení spořícího účtu. Zaměřte se na stabilitu úroku. Může se totiž stát, že inzerovaný úrok platí jen po určitou dobu popřípadě jen při splnění určitých podmínek.

Využijte toho, že žijeme v době internetu a zkuste pohledat na webu, kde jistě najdete srovnání jednotlivých spořících účtů. Díky tomu si snadněji zvolíte ten, který se hodí právě pro vás a vaše potřeby.

Komentáře