PayPal má novou konkurenci na poli offline plateb

Americké firmě PayPal, tedy společnosti provozující stejnojmennou populární peněženku PayPal, roste konkurence. Tedy alespoň na poli offline plateb, na které si tato firma brousí zuby. Její snahou je vyvinou mobilní platební službu, kterou budou moci lidé využívat i ve skutečných (kamenných) obchodech.

Oním konkurentem je firma Boku Inc, velká společnost provozující mobilní platby. Boku, která má za sebou mimochodem několik silných venture-kapitálových firem jako jsou například Andreessen Horowitz nebo Benchmark Capital, dnes představila novou službu, která umožňuje lidem platit jakýmkoliv mobilním telefonem a to všude tam, kde jsou akceptovány platební karty.

Boku má s platebním byznysem velké zkušenosti. Již nyní zajišťuje mobilní platby prostřednictvím více než 230 operátorů a to asi v 60 zemích světa. Díky této službě mohou lidé platit se svým mobilním číslem a placená částka se jim zahrne do pravidelného vyúčtování za telefon popřípadě se jim strhne z kreditu. Tato forma úhrady se využívá především pro menší platby třeba na internetu nebo v mobilních aplikacích, v Česku je tato platební cesta velmi oblíbená, nicméně má velkou nevýhodu kterou je skutečnost, že k příjemci platby se dostane jen malá část z placené částky. Platí se totiž velké poplatky operátorovi a zprostředkovali platby jakým je například Boku.

Boku pro svou novou službu pro placení v obchodech, což je mimochodem obrovský trh, vytvořilo novou platformu zvanou Boku Accounts. Službu budou nabízet operátoři svým zákazníkům přičemž systém Boku poběží na pozadí.

Tento krok staví Boku do role přímého konkurenta PayPalu, který se také snaží protlačit své služby do kamenných obchodů. Google se svojí službou Google Wallet se zase snaží uspět s pomocí partnerství s giganty jako je MasterCard nebo Citygroup.

One Response to “PayPal má novou konkurenci na poli offline plateb”

Komentáře