Americká hypotéka

Americká hypotéka je jakýsi hybrid mezi klasickou půjčkou a hypotékou. Hybrid v dobrém slova smyslu. V obou finančních produktu si totiž bere ty dobré vlastnosti. Peníze získané pomocí americké hypotéky můžete použít na cokoliv chcete – rekonstrukci domu, koupi nového auta nebo třeba na luxusní dovolenou. To, co hodláte s penězi udělat je jen na Vás, nic nikomu nedokládáte ani neprokazujete. V tom se liší od klasické hypotéky.

Můžete si samozřejmě zvolit, jakou částku si chcete prostřednictvím americké hypotéky půjčit. Obvykle je možné si půjčit sto tisíc až po několik milionů. Americká hypotéka se jistí nemovitostí – provede se odhad hodnoty a vy si můžete půjčit částku ekvivalentní 70-75% odhadní ceny této nemovitosti. Mimochodem, s nemovitostí, kterou ručíte můžete manipulovat. Můžete ji dokonce i prodat.

Určit si můžete samozřejmě i dobu, po kterou budete hypotéku splácet. Tato doba se obvykle pohybuje nižších jednotek let až po 20 let. Je tu však podmínka, že žadateli o americkou hypotéku nesmí být v době, kdy končí její splatnost více než 70 let.

Americká hypotéka se vyznačuje také velkou svobodou, pokud jde o její splácení. Obvykle není problém náhle splatit nějakou část půjčky a to bez poplatku. Při vyřizování americké hypotéky si můžete zvolit, zda chcete splácet klasickou pevnou měsíční částku nebo chcete hypotéku splácet degresivně. Degresivní splácení je takové splácení, při kterém se výše splátek postupem času mění (snižuje).

Díky svým nesporným výhodám patří americká hypotéka mezi nejlepší produkty na trhu s půjčkami.

Komentáře