5 vlastností milionářů

Asi nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že většina z nás by asi chtěla být milionářem/milionářkou. Nicméně tento cíl se nám může občas zdát docela vzdálený. Nemusíte se narodit bohatí nebo bohatství zdědit, abyste se stali milionářem. Pokud máte ty správné vlastnosti, můžete se k velkému jmění dopracovat. V tomto článku se podíváme na to, jaké vlastnosti jsou typické pro velmi bohaté lidi.

Střídmost, skromnost

Ne všichni milionáři jsou skromní. Nicméně mnoho z těch, kteří se ke svým velkým penězům dostali vlastním úsilím, praktikují nějakou formu skromnosti. Dokonce i miliardáři jako třeba Warren Buffett mají jisté skromné návyky. Skromnost je hledání způsobů, jak za své peníze dostat co nejvíc. To nemusí vždy znamenat získávání věcí a služeb co možná nejlevněji, je to spíše skutečně o té nejlepší hodnotě. A to je rozdíl. Také to znamená, že neutrácíte finance za věci, které nepotřebujete a nechcete. Skromný například není ten, kdo si koupí zbrusu nové auto za milion jenom proto, aby sousedi čuměli. Osvojování si skromných návyků Vám pomůže ušetřit více peněz do budoucna.

Snaha dělat chytré a dobré investice

Většina milionářů ví, že aby peníze vydělali, musí je napřed utratit. Milionáři rozumí efektu složeného úročení. Studují a přemýšlí, jak chytře investovat. Například o sebe dobře pečují a starají se o své zdraví, čímž předchází nemocem, které jsou nejenže krajně nepříjemné, ale obvykle znamenají také neschopnost pracovat (na svém businessu) nebo dokonce drahé operace. Investují také do dobrého vzdělání. Obecně lze říci, že investice do vzdělání má v dlouhodobém horizontu obří návratnost. Pod pojmem vzdělání si nemusíte nutně představovat vysokou školu. Mohou to být také různé kurzy, semináře, konference, přednášky, školení atd. Milionáři se často snaží hledat a nakupovat akcie firem, o kterých si myslí, že se jim bude do budoucna dařit lépe a oni tak vydělají. Bohatí zkrátka dělají dobré investice s ohledem na své aktuální možnosti.

Soustředění a disciplína

Pokud se chcete stát milionářem tak je dobré vědět, co chcete a mít dost disciplíny a odhodlání jít si za svým a dosáhnout toho. Když si nastavíte cíl, zaměřte se na něj a jděte po něm! To znamená, že se nemáte nechat rozptylovat nesmysly a nepodstatnými záležitostmi. Občas to není legrace, ale bohatí lidé to zvládají.

Optimismus

Ze svých několika rozhovorů s velmi majetnými lidmi jsem si všiml, že zejména milionáři, kteří se ke svému bohatství dopracovali vlastním úsilím, jsou optimisté a čiší z nich jakási radost ze života, joie de vivre. Milionáři vědí, že když se něco pokazí, je třeba na tom najít i světlou stránku, poučit se z chyb a jít dál. Navíc vědí, jak si užívat života. Mnoho (ne všichni!) milionářů ví, že život není jen o hromadění majetku a pracování 14 hodin denně 7 dní v týdnu, ale že je i o trávení času s rodinou, dobrém jídle, uvolnění a odpočinku.

Ochota ušpinit si ruce

Lidé, kteří vlastní prací přišli k velkému majetku se často vyznačují něčím, čemu se říká tah na branku. Zkrátka když je třeba něco udělat tak si jednoduše vyhrnou rukávy a pustí se do toho. Nebojí se práce a jsou ochotni tvrdě pracovat když je to potřeba a má to smysl. Milionáři také přijímají odpovědnost za svůj aktuální finanční stav a osud a z případného neúspěchu neviní druhé. Na místo toho hledají jiný způsob, jak dosáhnout úspěchu.

Komentáře